x8quv747he_____IMG_3788 – kopie

Práce se dřevem

24.09.2020

Práce se dřevem

 

Je libo hrabičky, ptačí budku či ukazatel cest? A vyrobit si to ze dřeva? Vlastníma rukama? A s dětmi ve škole? O tom všem se mohli přesvědčit účastníci a účastnice kouzelného semináře Tvoříme ze dřeva pod vedením pedagoga pana Helise dne 9. a 10. září 2020 v rámci našeho setkání škol Místního akčního plánu Kladenska.

 

Ten přivezl, rozdal dřevěné polotovary ve tvaru neopracovaných prkýnek každému účastníkovi, popsal jednotlivé části, předvedl, jakým způsobem s nimi pracovat a už jsme všichni obrušovali, hladili, stloukali a radovali se o sto šest. Lektor, pan Helis všechny obcházel, přidržel neposedný materiál, poradil, pomohl. A už byly na světě výrobky, za které se nemusel nikdo stydět.

 

Filozofií společnosti jsou předpřipravené části finálního výrobku, které dětem umožní si osahat materiál, pracovat s ním, ale současně je dovést k úspěšnému cíli. A každý úspěch, jak všichni víme, je základem zájmu o danou činnost. V současné době dotykových technologií usilujeme dětem předat základy manuální zručnosti, dopomoci jim k postupu, kde jsou odkázáni sami na své síly. Aktivita se setkala i se zájmem ze stran škol, kteří v Šablonách II volily téma Zapojení odborníka z praxe do výuky, kdy tohle je pro dětské ruce, které se chtějí něčemu přiučit, to pravé ořechové.

 

Pro ostatní zájemce o dostupnou aktivitu i na vaší škole v době covidové uvádíme kontakt www.geodeska.cz, Jan Helis 608 404 013.